Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zakład Gospodarki Komunalnej I Mieszkaniowej w Skaryszewie

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Rozpoczęto drugi etap budowy odcinka wodociągu na ul . Chrobrego w Skaryszewie

Utworzono dnia 18.08.2021

                                               

  Rozpoczęto drugi etap budowy odcinka wodociągu na ul . Chrobrego w Skaryszewie

W  dniu 18.08.2021  Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Skaryszewie przystąpił do drugiego etapu budowy odcinak wodociągu wraz z przyłączami wodociągowymi  na ul. Chrobrego w Skaryszewie. W ramach inwestycji dokończony zostanie odcinek wodociąg o średnicy 110mm oraz wykonane zostaną bezpośrednie przyłącza wodociągowe  do sześciu działek  usytuowanych w sąsiedztwie ulicy. Łączny koszt inwestycji, która finansowana jest  z budżetu Miasta I Gminy Skaryszew wynosi 50 720,28 zł brutto.

                      

czytaj dalej na temat: Rozpoczęto drugi etap budowy odcinka wodociągu na ul . Chrobrego w Skaryszewie

Ogłoszenie

Utworzono dnia 17.08.2021

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje mieszkańców, że będzie dokonywana wymiana aktualnie użytkowanych wodomierzy na wodomierze elektroniczne, zdalnego odczytu na następujących ulicach w m-ci Skaryszew: - Bogusławska – do numeru 7, - Kossaka 1, -...

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Ogłoszenie- Punkt PSZOK

Utworzono dnia 29.07.2021

OGŁOSZENIE

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Skaryszewie informuje, iż w dniu 30.07.2021 r (piątek) punkt PSZOK czynny będzie do godz. 15.00.

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie- Punkt PSZOK

ZAWIADOMIENIE

Utworzono dnia 20.07.2021

  Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Skaryszewie zawiadamia mieszkańców miejscowości:

 

Kłonowiec Kurek,  Kłonowiec Koracz, Odechowiec (Wyglądała)

iż w dniu 21.07.2021r.  (środa)

od godz.  8.00 do godz. 14.00

może nastąpić przerwa w dostawie wody spowodowana usuwaniem awarii wodociągowej. Po zakończeniu prac przeprowadzona będzie dezynfekcja i płukanie sieci, co może spowodować przebarwienia wody. Przepraszamy za utrudnienia związane z prowadzonymi pracami.

          

                                               Dyrektor ZGKiM

czytaj dalej na temat: ZAWIADOMIENIE

Usuwanie skutków nawałnicy

Utworzono dnia 25.06.2021

Pracownicy ZGKiM w Skaryszewie przystąpili do usuwania skutków wczorajszej burzy, która przeszła przez gminę Skaryszew. Największe zniszczenia  powstały na odcinku dróg w miejscowości Odechowiec- Kłonowiec.  Od godzin rannych ZGKiM przystąpił do wykonywania prac polegających na oczyszczaniu dróg publicznych z połamanych konarów drzew i gałęzi z pasa drogowego.

Apel o racjonalne gospodarowanie wodą

Utworzono dnia 10.06.2021

W związku z panującymi upałami oraz brakiem opadów deszczu Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Skaryszewie zwraca się z prośbą do mieszkańców Naszej Gminy o racjonalne i oszczędne  gospodarowanie wodą w tym ograniczenie do minimum podlewania ogródków oraz trawników  w godzinach 19 -22. 

Informujemy również mieszkańców,  że w dniach 09 -10.06 2021r w godzinach nocnych  doszło do awarii sterowania na SUW w Skaryszewie co spowodowało krótkotrwałe przerwy w dostawie wody u części odbiorców. Obecnie usterka jest eliminowana a za utrudnienia spowodowane brakiem wody przepraszamy.

czytaj dalej na temat: Apel o racjonalne gospodarowanie wodą

ZAWIADOMIENIE

Utworzono dnia 09.06.2021

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Skaryszewie zawiadamia mieszkańców miejscowości :

Makowiec i ul. Słowackiego (Wincentów), iż w dniu 10.06.2021 r (czwartek) od godz. 8.00 do godz. 14.00

nastąpi przerwa w dostawie wody spowodowana pracami modernizacyjnymi na sieci wodociągowej.
Po zakończeniu prac remontowych przeprowadzona  będzie dezynfekcja i płukanie sieci, co może spowodować przebarwienia wody. Przepraszamy za utrudnienia związane z prowadzonymi pracami.

                                                                                              Dyrektor ZGKiM

czytaj dalej na temat: ZAWIADOMIENIE

Wykaszanie terenów zielonych

Utworzono dnia 07.06.2021

Od ponad 2 tygodni pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Skaryszewie wykonują  prace związane z wykaszaniem poboczy przy drogach gminnych oraz na placach będących własnością Miasta i gminy Skaryszew. 

Prace te odsłoniły zalegające odpady, które zostały wyrzucane do przydrożnych rowów, poboczy a także na terenach przy przystankach autobusowych. Mając na względzie estetyczny wygląd, czyste środowisko jak również zdrowie nas samych  zwracamy się z apelem; 

,,Nie zaśmiecajmy naszej Gminy a wówczas wokół nas będzie czysto oraz przyjemnie’’ .

ZAWIADOMIENIE

Utworzono dnia 28.05.2021

  Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Skaryszewie zawiadamia mieszkańców miejscowości :

Kłonowiec Kurek, Kłonowiec Koracz, iż w dniu 31.05.2021 r (poniedziałek) od godz. 8.00 do godz. 14.00

nastąpi przerwa w dostawie wody spowodowana pracami modernizacyjnymi na sieci wodociągowej. Po zakończeniu prac remontowych przeprowadzona  będzie dezynfekcja i płukanie sieci, co może spowodować przebarwienia wody. Przepraszamy za utrudnienia związane z prowadzonymi pracami.

                   

                                                                                              Dyrektor ZGKiM

czytaj dalej na temat: ZAWIADOMIENIE

Rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w Skaryszewie przy ul. Wincentowskiej

Utworzono dnia 27.05.2021

W dniu 26.05.2021 rozpoczęto pierwszy etap prac  zawiązany  z rozbudową  ujęcia wody w Skaryszewie przy ul. Wincentowskiej.   Zgodnie z decyzją Starosty Radomskiego z dnia 08.03.2021 zatwierdzającą ,,Projekt robót geologicznych na wykonanie ujęcia wody podziemnej   z utworów kredowych” przystąpiono do wykonania  otworu o głębokości 85m oraz średnicy końcowej 350mm. Prace wiertnicze prowadzi firma Hydroinżynieria  ul. Modzelewskiego 46/50, 02-679 Warszawa pod nadzorem uprawnionego geologa.                        

Po wykonaniu odwiertu przeprowadzone zostanie płukanie oczyszczające oraz pomiar i badanie wydajności  nowo powstałej studni w celu przystąpienia do kolejnego etapu jaki jest opracowanie dokumentacji  hydrogeologicznej, operatu wodnoprawnego  oraz uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.  W ramach modernizacji SUW w budynku hydroforni zostaną zainstalowane dodatkowe filtry wraz z armaturą towarzyszącą  niezbędne   w procesie uzdatniania wody surowej jak również wykonana zostanie obudowa prefabrykowana na nowy wykopanej studni. Planowany termin zakończenia prac przypada na październik 2021 roku a o  postępie prowadzonych robót będziemy informowali na bieżąco. 

Rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody pozwoli uniknąć problemów z okresowym niedoborem wody w okresie letnim, jak również zapewni  dostawy wody do nowo powstających osiedli domków jednorodzinnych zlokalizowanych w północnej części naszej gminy.

Łączny koszt realizacji zadania szacuje się na kwotę  około 600 000   zł i jest w całości finansowany z budżetu Miasta i Gminy Skaryszew w ramach dotacji przekazanej dla  Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Skaryszewie.

 

        

czytaj dalej na temat: Rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w Skaryszewie przy ul. Wincentowskiej

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Skaryszewie 
 ul. Piaseckiego 15
 26-640 Skaryszew
 tel. 48 6103022 tel/fax 48 6103078
 
 Godziny otwarcia od poniedziałku
 do piątku od 7.00 do 15.00
 
K A S A CZYNNA
7.30 – 14.30

 

Bocian Mateusz z żoną LIVE